אזהרות של רשויות וסוכנויות פיקוח

11.01.2022 - לגבי תרופות ממריצות

בשנת 2005: מנהל המזון והתרופות האמריקאי FDA חייב לשנות את התוויות על גבי האריזות של תרופות ממריצות המיועדות לטיפול ב- ADHD ולשים אזהרה האומרת שהן עלולות לגרום ל "חזיונות שווא, מחשבות אובדניות, התנהגות פסיכוטית והתנהגות תוקפנית או אלימה".

השאלה הנשאלת מדוע משרד הבריאות לא יידע הורים?

בשנת מאי 2006: מנהל הבריאות בקנדה הוציא אזהרה שסמים ממריצים עלולים להעלות את הסיכון לעליית קצב לב ולחץ הדם, מה שעלול להוביל להתקפי לב ומוות פתאומי.

מדוע משרד הבריאות לא יידע את ההורים?

אוגוסט 2006: מנהל המזון והתרופות האמריקאי חייב לשים אזהרה במסגרת שחורה על גבי תרופת הריטלין האומרת שהיא עלולה לגרום למוות בקרב ילדים עם בעיות לבביות.

מדוע משרד הבריאות לא יידע את ההורים?

ינואר 2009: הוועדה לתרופות והליכים רפואיים של הסוכנות האירופית לתרופות CHAMP חייבה לשים אזהרה על כל התרופות שהחומר הפעיל שלהם הוא מתילפנידאט. האזהרה אומרת שהתרופה עלולה לגרום או להחריף "דיכאון, מחשבות אובדניות, פסיכוזה ומאניה."

מדוע משרד הבריאות לא יידע את ההורים?

פברואר 2009: מנהל התרופות האוסטרלי חייב לשים אזהרה במסגרת שחורה על אריזות התרופות שהחומר הפעיל שלהן הוא מתילפנידאט. האזהרה אומרת שהיא עלולה להביא להתמכרות.

יוני 2009: מנהל התרופות האמריקאי הכריז כי כנראה יש קשר בין שימוש בתרופות ממריצות ומוות פתאומי בקרב ילדים בריאים.

האם איזה הורה יודע על אזהרות אלה, ומדוע משווקים את התרופה כמו סוכריות על מקל?

במידה וראיתם תופעות לוואי, ויש לכם ספק, צרו קשר עם עמותת מגן לזכויות אנוש כדי שיהיה אפשר לתעד  את המקרה. תודה. www.cchr.org.il .

 

ריטלין פועל כמו קוקאין

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה