נתניה - הזנחת חוסים בהוסטל לחולי נפש - תחקיר: "נפלו לידיים של בוארון"

הדיירים מסתובבים רעבים ברחובות ומקבצים נדבות | אחד מהם שסבל מכינים, רוסס בקוטל חרקים | העובדות נאלצות לחתום על חוזי העסקה לא חוקיים | המבנים מסוכנים מבחינה בטיחותית ותברואתית | ככה זה כשהוסטלים לחולי נפש, הנמצאים בפיקוח המדינה, מנוהלים ע"י שאול בוארון, חבר נרכז הליכוד שאין לו שום הכשרה - אבל יש לו קשרים במקומות הנכונים | בוארון: כל הטענות שקריות

תחקיר ידיעות אחרונות , מוסף לשבת - תחיה ברק - צילום: טל שחר , 23.04.2010

ברחובות נתניה התרגלו למראה החוסים מהוסטל 'זנגוויל', המיועד לחולי נפש, מסתובבים ברחובות בבגדים בלויים, פושטים יד, מתחננים לאכול. "הם מגיעים למכולת שלי לעתים קרובות מבקשים ממני ומהלקוחות כמה שקלים, מצרכים או סיגריות", אומר פנחס רבה, הבעלים של מינימרקט "תודה רבה. "אני לא אגיד 'לא' לאדם שמבקש ממני אוכל, כי הוא רעב". "החוסים באים לפה ואמרים לי 'אנחנו רעבים, אין לנו כסף' ", מעיד גם הבעלים של מכולת "פדלפון" הסמוכה להוסטל.

שרה (שם בדוי) שעבדה בהוסטל בעבר, לא מופתעת לשמוע את הדברים. היא הייתה שם וראתה במו עיניה את החוסים. "התנאים ב'זנגוויל' לא אנושיים" מספרת שרה. "ההוסטל מטונף ומוזנח. איפה שאפשר לחסוך חוסכים, ובעיקר החוסים מסתובבים שעות בחוץ ללא השגחה". ...

... קרוב משפחה של חוסה אחר ב'חיי עזרא' מספר כי גם הוא נאלץ להוציא אותו מהמוסד. "כשבאתי לבקר תמיד ישבנו בחצר, כי בפנים הסריח משתן ומעשן סיגריות. לא פעם הוא היה מלוכלך ורטוב. נראה שלא ממש בדקו אם הוא אכל". ...


לכתבת התחקיר המלאה הקלק על התמונה:

תחקיר - הוסטל לחולי נפש - נתניה
תחקיר - הוסטל לחולי נפש - נתניהתויות: הוסטל זנגוויל, הוסטל 'חיי עזרא', חברת א.ב שיקום בע"מ, הפרטה, עיריית נתניה, תנאי עבודה, שאול בוארון, אילנית בוארון

קישורים:

15 תגובות:

 1. איזה כתבה אלוקים ישמור ממש אדם חסר לב צריך לסגור לו את המקום כמה שיותר דחוף משרד הבריאות להתעורר שלא יהיה מאוחר

  השבמחק
 2. שאול בוארון הוא אחד מהאנשים טובי הלב שאני מכיר,התישקורת(כך שמה המקורי) בוחרת לעשות מטעמים מכלום.אין שום הוכחה לשום סעיף שנכתב בכתבה העלובה הזאת,אלא להיפך יש הוכחות הפוכות שאני נוכחתי ששאול עושה הכל כדי לא רק שיהיה מספיק אוכל לדיירים אלא שיהיה גם את האוכל הכי משובח,דרך אגב יש לציין שיש להוסטלים טבח ברמת שף.הדיירים אוהבים את שאול,העובדים אוהבים את שאול ומשפחות הדיירים אוהבים את שאול.
  שאול בוארון-תמשיך כך חזק ואמץ!!!

  השבמחק
  תשובות
  1. איך אפשר לתת לבן אדם כזה קרדיט להמשיך הלאה בגאה ולנהל הוסטלים? בזנגוויל התנאים מצמררים ובהוסטל בית התקווה התנאים עצובים! בסך הכל מדובר באנשים שזקוקים לעזרה שהם לא מקבלים אותה וזה אכן עצוב . בבית התקווה ההוסטל כמעט ובלי מדריכים ואם כבר יש אז הן אתיופיות כמו המנהלת של ההוסטל ואני לא גזענית חס וחלילה אבל לא להתייחס לחוסים ולקלל אותם בשפה האמהרית זה הדבר הכי שפל שיכול להיות. הבן של חברתי מאושפז שם עקב בעיות של חרדה וכל יום אני שומעת ממנה סיפור חדש עצוב ומצמרר על מה שקורה שם אני פשוט בהלם כל פעם מחדש התנאים שהוא מרשה לעצמו לתת לחוסים המסכנים פשוט שובר את הלב הוא גורף את כספם ומכניס לכיסוי ולא נותן להם ולו טיפת יחס המצב הזה גורם לי לרצות לפנות לכל הגורמים שיש כולל משרד הבריאות למרות שלדעתי יש למשרד הבריאות שיתוף עם שאול בוארון כך שאין מצב שהמצבים האלו אי פעם ישנו לטובה! דרך אגב המנהלים בהוסטלים שלו הם אנשים רעים במלוא מובן המילה במיוחד שמעתי שבאבן יהודה ההנהלה עוברת כל גבול זה כבר גדול עליהם התפקיד וכדאי לשאול לחשוב על מצב החוסים ולשנות את המנהלים כדי שהמצב קשת יתעשת ולו המצב ימשיך להתדרדר ואכן יסגרו לו את ההוסטלים לדעתי אין בזה כל רע ואולי עדיף כך.

   מחק
  2. את צודקת כל כך נשמה הוא שפל! הוא איש שפל!

   מחק
 3. איך אתה אומר לו בסיום תמשיך כך !!! כך הייתה רוצה שהבן החולה שלך יטופל?? תסתכל על זה רגע מהצד המשפחתי שלך ולא מצד חולים שלא קשורים למשפחתך..ואז תבין שאסור לו להמשיך כך!!!! ואז גם תלחם על זה כי זה הבן שלך ולא מישהו זר לך. הבנת??????????????

  השבמחק
 4. שאול בוארון - מה עוד אפשר להגיד על בן אדם כל כך מזוהם ?
  הוא חסר לב , אין לו גבול , הוא אדם רע ושפל .
  הוא לא יודע להתנהג !! הוא מחזיק מדריכים יותר שפלים ממנו . שמתנהגים לחוסים באגרסביות ובכעס הוא לא חושב על תוצאות המצב .
  הוא מסתכל על הכסף שנוצר מחוסים ולא יודע להתמודד עם שום מצב שנוצר אני לדעתי צריך לסגור לו את כל ההוסטלים במהירות הדחופה אומנם מאז הכתבה יש שינוי קל במצב אך אינני חושבת שבן אדם כזה שפל ולא אנושי ינהל מקום שצריך לתת לאנשיםיחס טוב לב . כי לבן אדם זה אין לב .!!

  השבמחק
  תשובות
  1. את כל כל צודקת למרות שעבר הזמן הבן אדם הזה השאר חסר לב אני מכיר אותו אישית ואני פשוט יודע כמה הוא טרוריסטים עושה רושם שגם את מכירה אותו מהבן אדם הזה תתרחקע כמו מאש אין לך מושג מה הוא עושה לאנשים כמה רע הוא אפילו לחברים הקרובים שלו. הוא היה פעם בסדר לפני 10 שנים הייתי אומר אבל בשנים האחרונות הוא באמת שפל את ממש צודקת.

   מחק
  2. שאול בוארון הוא בן אדם רע! אין מה לחפור על זה הוא נראה רע ויש לו אופי רע. הוא מקושר ובגלל זה הוא בעננים ועושה מה שבא לו אני הייתי חברה של הבן שלו הוא איש גס רוח שלא רואה ממטר פתחת שלו, סליחה על הביטוי זה היה נחוץ.

   מחק
  3. אתם צודקיםםםםם! !!!!!!!!

   מחק
  4. נוסטלגיה זנגוויל פשוט מקום זוועה אני גר קרוב לשם זה פשוט מפחיד מה שקורה שם הכמות ביירון והכמות שחברת קדישא מגיעה לשם עצוב :(

   מחק
  5. חחחחחחחחחחחחחחחחח וואלה בוא כול מי ששונא את שואל נקים עצומה ונדאג לזה שהוא יהיה בכאלה

   מחק
  6. איך בן אדם כזה עוד לא הגיע לכולבוטק או לאמנון לוי או לעובדה? מישהו יכול להסביר לי?

   מחק
 5. שאול בוארון ביחד עם המפקחת מטעם החברה שלו א.ב. שיקום מזניח את החוזים במסגרות שתחת החברה שהיא פרטית שלו . ולא רק את הדיירים , גם כלפי הצוות . עובדת בגיל אחרי פנסיה נפלה מכיסא רעוע ונגרם לה נזק בעמוד השדרה לצמיתות . העובדת לא קיבלה פיצויים וכן העובדת חששה לתבוע פן תפוטר . אותו כיסא רעוע היה חלק מסדרת כיסאות רעועים שמהם נפלו דיירים , אפילו כמה פעמים ( ביניהם אני וכמו כן אותה מדריכה נפלה מול עיני ) . רק לאחר נפילת המדריכה הוחלפו הכיסאות . נזק חמור שיכול היה להימנע ! יש עוד מחדלים חמורים במקום וההתנהלות , הכל בחסות אדון שאול בוארון ואותה מפקחת מטעמו ומשרד הבריאות שגם עליהם יש לי מה להגיד בהקשר ומוכנה להגיד ברצון למי שיבדוק לעומק מה קורה שם . אני סך הכל דיירת לשעבר !

  השבמחק
 6. אני כדיירת לשעבר באחת מהמסגרות שתחת חברת א.ב. שיקום של שאול בוארון , תחת פיקוח אחראית מטעמו וכן משרד הבריאות , מוכנה להגיד לכל גורם המעוניין לבדוק ולחקור את המתרחש במוסדתיו , את מה שאני ראיתי כעדה ואת אשר אני חוויתי במסגרת שבה התגוררתי - ואילו בחלקם דברים מאד קשים !

  השבמחק
 7. אני כדיירת לשעבר באחת מהמסגרות שתחת חברת א.ב. שיקום של שאול בוארון , תחת פיקוח אחראית מטעמו וכן משרד הבריאות , מוכנה להגיד לכל גורם המעוניין לבדוק ולחקור את המתרחש במוסדתיו , את מה שאני ראיתי כעדה ואת אשר אני חוויתי במסגרת שבה התגוררתי - ואילו בחלקם דברים מאד קשים !

  השבמחק