האם פסיכיאטריה מנצלת משבר וחרדה לסימום המוני? ומי מרוויח מכך?

מרץ 2020 - חרדה שנוצרת ממשבר כמו מגפה או מלחמה, כמו כל הפרעה פסיכיאטרית אחרת, נקבעת אך ורק על פי התנהגותו של המטופל ועל סמך עדויות של אחרים לגבי התנהגותו. אין שום בדיקת דם או בדיקה מעבדה המסוגלות לאשר או לשלול קיומה של הפרעת נפש. לא כך הדבר כשמדובר במחלות גופניות.

אין שום דרך למדוד "חוסר איזון כימי במוח", כתופעה הגורמת כביכול למחלות נפש. "אין שום בדיקת דם או בדיקת מעבדה היכולה לאשר או לשלול קיומה של הפרעת נפש, כפי שיש עבור רוב המחלות הגופניות. אם יפתחו בדיקה כזו, אז המצב יפסיק להיות מחלת נפש ויסווג, במקום זאת, כסימפטום של מחלה גופנית". כך הצהיר ד"ר שרפשטיין בראיון למגזין People בחודש יולי 2005.

הסיבה לכך, היא שכל הפרעת נפש המתוארת במדריך הפסיכיאטרי לאבחון נועדה לעודד מתן מרשמים לתרופות פסיכיאטריות. בשנות ה-80 הוכרז הדיכאון כהפרעת נפש ומאז נרשמו למיליוני איש פרוזק או רסיטל. מכאן אפשר להניח שבקרוב תתפרסם תרופה חדשה להפרעות חרדה שונות, עם אותו הרכב כימי, אך תחת שם מסחרי אחר. מדובר ברווח של מיליארדי דולרים שירוויחו חברות התרופות.

מתרופות אנטי דיכאוניות, ב-2011 בלבד, הרוויחו חברות התרופות, 11 מיליארד דולר. חשוב להדגיש כי תרופות אלו מטפלות בסימפטומים ואף אחת מהן אינה מבריאה את המשתמש מהפחד שממנו הוא סובל.
כיום מכל תרופה פסיכיאטרית אחת מרוויחה חברת התרופות 7.7 מיליון דולר ביום!
צפה בפרק 2 מהתחקיר דוקומנטרי רווח קטלני פרק 2.הפרעות נפש אינן משהו חד משמעי, הן מוכנסות למדריך הפסיכיאטרי לאבחון כתוצאה מתהליך של הצבעה. איגוד הפסיכיאטרים האמריקאיים מתכנס ומצביע איזה סימפטומים התנהגותיים יכנסו למדריך ויחשבו מעתה והילך להפרעת נפש, אין שום הליך מדעי רפואי אמיתי.

מה אתה יכול לעשות? לדווח למשרד הבריאות על תופעות לוואי, לתעד את מה שקורה לך, ולשלוח לעמותת מגן לזכויות אנוש, www.cchr.org.il

לתגובות,
יהודה קורן
דובר
עמותת מגן לזכויות אנוש
3350928 052
Yodak8@gmail.com

אין תגובות:

פרסום תגובה