יום בריאות הנפש או יום הרס הנפש?

אוקטובר 2020 - מאת הילה קומם, איני יודעת מי הגורם ששופך מאות אלפי שקלים על קמפיינים של "יום בריאות הנפש"- משרד הבריאות, אנוש או חברות התרופות,
בכל אופן הנה מידע מעניין ביום הזה על הפרות זכויות האדם הגדולות ביותר שקורות מתחת לאף שלכם בתחום בריאות הנפש. כמי שנמצאת בקשר עם אנשים שנפגעו, אני יודעת, שהאשפוז עצמו - ומה שקורה בו כמובן כולל מינונים גדולים של תרופות, מכות חשמל, קשירות, יכול להיות טראומה לכל החיים.
במוסף מסחרי של אנוש נכתב ש"נזעי חשמל" היא פרוצדורה בטוחה. מה תגיד על זה Tami Harris- שאיבדה את זכרונה ושינייה, בין שאר הרעות החולות.
מכיוון שאנשים יותר ויותר מודעים לסכנות הפסיכיאטריה, הפסיכיאטרים מגדילים את כמות האשפוזים בכפייה.
הנתונים הם מתוך שנתון בריאות הנפש 2018 של משרד הבריאות:
בשנת 2009 האשפוזים הכפויים בהוראת פסיכיאטר היוו 20.2 אחוזים מכלל האשפוזים הפסיכיאטריים, בעוד האשפוזים מרצון היוו 71.9 אחוזים (האחוזים הנותרים היו בהוראת בית משפט).
לעומת זאת, בשנת 2018, אחוז האשפוזים הכפויים בהוראת פסיכיאטר עלה ל-25.4 אחוזים. אחוז המאושפזים מרצון לעומת זאת ירד ל- 67.3 אחוזים. אחוז האשפוזים בהוראת בית משפט ירד ל- 6.8 אחוזים.
מגמה זו – של יותר אשפוזים כפויים בידי פסיכיאטרים ביחס לאשפוזים מרצון – נמשכה באופן הדרגתי לאורך השנים משנת 2009 עד 2018.
עובדה נוספת הזועקת מהנתונים לעיל היא שרק כ- 2/3 מהאשפוזים הפסיכיאטריים הם מרצון, בעוד שכ- 1/4 מסך האשפוזים נכפים לחלוטין ע"י פסיכיאטרים! זוהי כמות עצומה של כפייה, שלא קיימת בשום מקצוע או תחום אחר בעולם. מדובר בכמות בלתי נתפסת של "טיפולים" – סימום, קשירות, שוקים חשמליים – הנעשים בכפייה, ללא הסכמתם של הקורבנות! אם מוסיפים לכך את האשפוזים בהוראת בית המשפט, מקבלים שכשליש מכלל האשפוזים הפסיכיאטרים מתבצעים בכפייה.
נתון נוסף מתוך השנתון מציג תמונה חמורה אף יותר: כשבוחנים את הקבלות הראשונות לאשפוז פסיכיאטרי (אשפוז ראשון של האדם) – הנתח של האשפוזים הכפויים בכלל אשפוזים אלו אף גדל ל- 35.6 אחוזים (28.4 מתוכם בהוראת הפסיכיאטר המחוזי והיתר בהוראת בית משפט). כלומר אשפוזים כפויים, בעיקר ע"י פסיכיאטרים, מהווים פקטור גדול אף יותר בהכנסת אנשים לתוך מעגל האשפוזים הפסיכיאטריים!
עמותת מגן לזכויות אנוש דורשת לבטל את כוחם של הפסיכיאטרים לכפות את ה"טיפולים" שלהם ולדאוג לעצמם לעסקים באמצעות שימוש בצווי אשפוז כפוי – צווים המעניקים להם כוח בלתי מוגבל לגזול את החופש ואת זכות האדם על גופו, זאת ללא משפט וללא ביסוס מדעי או רפואי.

אין תגובות:

פרסום תגובה