הרעלת הפסיכיאטריה - נכנסה לבית חולים אסף הרופא עם שבר ברגל ויצאה במצב פסיכוטי

ה"תרופות" הפסיכיאטריות נראות טבליות קטנות וצבעוניות כמו סוכריות, משתמשים בהן להרגעה, נגד כאבים, לשינה, אבל אלו רעלנים מסוכנים מאוד, ממכרים, עם תופעות לוואי בלתי הפיכות

הכתבה נכנסה עם שבר ברגל ויצאה במצב פסיכוטי , nrg , הילה אלרואי ואלה הר-נוי , יולי 2007

להורדת הכתבה בפורמט pdf הקלק כאן

צעירה שקיבלה טיפול שגוי אושפזה בבית חולים פסיכיאטרי. הרופא המליץ על טיפול ב"סרוקוול" אבל הצוות ב"אסף הרופא" לא הבין את כתב ידו ונתן לצעירה "סרוקסט" במינון רעיל
 
אשפוז בכפיה - ריסון וקשירה
אשפוז בכפיה - ריסון וקשירה - אילוסטרציה
 
אחד הסיוטים הגדולים של כל חולה הוא שכתב היד הלא ברור של רופא יגרום למתן תרופות לא נכונות ולנזקים חמורים. עבור צעירה ממרכז הארץ, הפך הסיוט הזה למציאות מרה במיוחד.

ראשיתו של הסיפור לפני שנתיים, כשהצעירה, בת ‭,20‬ הגיעה לחדר המיון של בית החולים אסף הרופא עם שבר בקרסול. מכיוון שסבלה מאי שקט נפשי, נקרא למקום פסיכיאטר שהורה על מתן של סרוקוול (תרופה שניתנת גם להרגעה) במינון נמוך.

הצוות הרפואי לא הבין כראוי את ההוראה ונתן למטופלת בטעות סרוקסט (תרופה נגד דכאון‭,(‬ במינון של פי עשרה מהמינימום המקובל. במשך כארבעה ימים קיבלה הצעירה את המינון השגוי מהתרופה השגויה, דבר שגרם להידרדרות קשה במצבה הנפשי עד כדי מצב פסיכוטי קשה. "מתן סרוקסט במינון רעיל שכזה יכול לגרום למצבים מאניים ופסיכוטיים גם באדם בריא, ולא כל שכן באדם שיש לו נטייה למחלות נפשיות‭,"‬ הסביר פסיכיאטר בכיר.

בתביעה שהגיש עורך הדין ירון מויאל כנגד משרד הבריאות, הבעלים של אסף הרופא, נטען כי הצעירה אושפזה למשך קרוב לשנה במחלקות סגורות בבתי חולים פסיכיאטריים, במהלכם קיבלה 30 טיפולים במכות חשמל, וטיפולים תרופתיים. לטענת עורך הדין מויאל, חמש שנים לפני המקרה סבלה הצעירה מבעיות נפשיות, טופלה והיתה במעקב פסיכיאטרי, אך יחד עם זאת סיימה 12 שנות לימוד.

אף אחד לא שם לב


הצעירה שוחררה לביתה ביולי ‭,2005‬ אך בסיכום המחלה לא אוזכרה הטעות החמורה. יומיים לאחר השחרור היא אושפזה במחלקה סגורה בבית חולים לבריאות הנפש באר יעקב, בגלל מצב פסיכוטי חריף.

מכתב התביעה עולה כי עד לאותו אירוע היתה הצעירה עצמאית, ומאז הפכה תלותית וחרדתית. בחוות הדעת שהגיש ד"ר שלום ליטמן, מומחה בפסיכיאטריה ופסיכו אנליזה ולשעבר ראש שירותי בריאות הנפש במשרד הבריאות, נטען: "אין ספק שהאירועים החמירו את מצבה הנפשי, עד למחלה כרונית עם קשיים ניכרים בשיקומה‭."‬

"המצער בכל הסיפור הוא שהתרופה השגויה ניתנה במשך ארבעה ימים מבלי שאיש מהצוות שם לב לטעות, חרף תלונות המשפחה על התדרדרות קשה במצבה‭,"‬ אמר עורך הדין מויאל. מבית החולים נמסר כי אין הם יכולים להגיב לתביעה מכיוון שטרם התקבלה.


הכתבה נכנסה עם שבר ברגל ויצאה במצב פסיכוטי , nrg , הילה אלרואי ואלה הר-נוי , יולי 2007


קישורים:
תויות: תביעות נגד רופאים, תביעות נגד נשרד הבריאות, נוגדי דיכאון, תרופות אנטי פסיכוטיות

2 תגובות:

 1. טעויות אלו מתרחשות מידי יום ביומו, שכן הרופאים כותבים בכתב ידם מרשמים - כתב ידם איננו קריא. לו גרפולוג היה מנתח את כתבי היד של הרופאים הללו, התוצאות היו עגומות ביותר.

  לא ברור מדוע משרד הבריאות איננו מוציא הנחיה מפורשת כי מרשמים לתרופות ירשמו בצורה ממוחשבת בלבד.

  מלבד העובדה כי סמים פסיכיאטרים הורסים תאים בריאים בגוף, ב- 90% מהמקרים הם רוצחים בני אדם.

  לורי שם טוב
  עמותה לזכויות ילדים והורים - ע.ל.י.ה.

  השבמחק
 2. אבא שלי הלך לבית חולים אסף הרופא
  ועקב בעיות בלב
  ואמרו לו שיש לו סוכר 220 ורצו להכניס לו אינסולין
  כי הוא "בסכנת חיים"
  אבא שלי השתולל וסירב כי הם ניסו להזריק לו בכוח
  בטענה שהוא עבר עשרות בדיקות דם והסוכר שלו רק 110
  יש לו בבית מכשיר לבדיקת סוכר גם
  הוא נוטל כדור מאד חלש
  הם אמרו" רגע אחד יש פה "אתיופית" חדשה במעבדה אולי היא "עשתה טעות"
  ואז הם שאלו אותו אם מסכים לדגימה נוספת
  אבא אמר קחו מני עוד פעם דם
  לעולם לא נזקקתי לזריקות אינסולין
  הסוכר שלי עם כדור נע בין 90 ל110 גם שאני אוכל דברי מתיקה וגלידות ועוגות חופשי
  הם עשו לו עוד בדיקה
  ואמרו: מצטערים כנרה נפלה כאן טעות הסוכר שלך תקים
  יש לך רק 110
  מענים מה היה קורה אם היו נותנים לו אינסולין?
  האם הוא היה מצליח להישאר בכלל בחיים?

  השבמחק